Apollo kinode külastuste arv langes drastiliselt, kümne päevaga müüdi üle 10 000 pileti

Kuressaares avati Apollo Kino
Kuressaares avati Apollo Kino Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Alates 5. juunist taasavati üle Eesti mitmed Apollo kinod, esimese kümne päevaga koguti üle 10 000 külastuse. Kino tegevjuhi Kadri Ärmi sõnul on külastajate mahud küll vähenenud, kuid see on tema arvates praeguseid piiranguid arvestades ka mõistetav.

Apollo kino tegevjuht Kadri Ärm kinnitas, et Apollo kinod kogusid 5. kuni 14. juunini üle 10 000 külastuse. "See pole kindlasti võrreldav kriisieelse olukorraga, mil olime suutelised vaid ühe laupäevaga võõrustama umbes 15 000 kinokülastajat," sõnas ta ja lisas, et languse põhjuseks on kinodes kehtivad piirangud, mis ei luba saalidesse üle 100 inimese seansi kohta. "Samuti on väljas kauaoodatud soe suveilm, mis samuti ei soosi siseruumides aset leidvaid tegevusi."

Ta lisas, et kõige kõrgema külastatavusega olid ootuspäraselt suuremad kinokeskused ehk Apollo Kino Mustamäe, Apollo Kino Ülemiste ja Apollo Kino Lõunakeskus. "Suurim muutus on drastiliselt vähenenud kinokülastajate arv, aga kui see kõrvale jätta, siis on kliendid väga tänulikud ja sõbralikud, andes julgustavaid sõnu meie tegemiste kohta seoses kinodes kehtivate kõrgenenud hügieeninõuetega."

Samuti selgitas Ärm, et kuigi mitmed suurfilmid on edasi lükkunud, siis on neil igal nädalal esilinastumas keskmiselt 2-3 uut filmi, millest kõik ei ole aga klassikalised Hollywoodi kassahitid. "Esimese kinonädala sisustasime peamiselt filmidega, mis linastusid vahetult enne kinode sulgemist ja mida paljud ei ole suure tõenäosusega veel näinud, näiteks kohalik suhtekomöödia "Asjad, millest me ei räägi", Disney kogupere animatsioon "Edasi" ja action-film "Bloodshot"."

"Lisaks sellele tõime vaatajate ette ka mõned täiesti uued filmid, nende hulgas animatsiooni "Bamse ja kõukell" või Quentin Tarantino elu ja filme käsitleva dokumentaalfilmi "QT8: Esimesed 8 filmi"," tõdes Apollo Kino Baltikumi tegevjuht ja kinnitas, et selle suve kõige oodatum kassahitt on osaliselt Eestis filmitud "Tenet", aga tulemas on ka mitmeid Vene ja Euroopa filme.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: