Cinamon avab kinod järk-järgult ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tatiana Tolstaya.
Tatiana Tolstaya. Autor/allikas: Patrik Tamm

Cinamoni kinod avanevad järk-järgult, esimene neist teeb uksed lahti 12. juunil, ütles kinoketi omanik Tatiana Tolstaya ERR-ile.

Tolstaya sõnul plaanib kinokett olla valmis avama Cinamon T1 kino 12. juunil, Kosmose kino 26. juunil ja Tasku keskuse kino Tartus 2. juulil.

"Cinamon suhtub oma külastajate ja töötajate turvalisusesse väga tõsiselt. Ettevalmistused avamiseks on täies hoos. Siiski usume, et kiirustamine selles küsimuses on kohatu, kuna see puudutab inimeste tervist. Iga kino, nagu inimene, nõuab individuaalset lähenemist ohutusele," ütles Tolstaya.

Tolstaya sõnul ootavad Cinamoni kinode külastajaid ees ka mitmed uuendused, näiteks Tasku keskuse kinno Kosmose-nimelisse kinosaali paigaldati uued sotsiaalset distantsi võimaldavad diivanid.

T1 Cinamoni kinos alustab tööd aga IMAX-i saal. Seal on plaanis näidata ka selles formaadis filmitud Christopher Nolani filmi "Tenet", mis eelmisel suvel osaliselt Tallinnas üles võeti.

Kõik kino Kosmosi saalid varustatakse laserprojektoritega.

Tolstaya loodab, et Eesti majandus elab koroonaviirusest põhjustatud kriisi edukalt üle, taastub sellest kiiresti ning juba aasta lõpus pöördub tagasi normaalsusesse.

Forum Cinemas veel avamiskuupäevi ei avalda

Forum Cinemas Baltikumi tegevjuht Kristjan Kongo ütles, et nende kinokett tegeleb ettevalmistustega avamiseks.

"Ilmselt nagu kõikides kinodes, nii toimuvad ka meie kinodes tõsised ettevalmistused, et võimalikult kiiresti uksed avada. Kõik kinod ja kinosaalid, mida meil on kokku 15, tuleb viia vastavusse terviseameti poolt ette antud nõuetega. Samuti soovime veel täpsustada paari detaili terviseametiga, et olla kindel, et avamine toimub täies kooskõlas kehtestatud reeglitega," ütles Kongo ERR-ile.

Ta rääkis, et kinokavad tulevad välja lähipäevil koos avamise kuupäevaga.
Rääkides majandusseisust ütles Kongo, et tuleviku ennustamine antud hetkel on äärmiselt keeruline, sest palju linastuma pidanud filme on liikunud sellest aastast tulevikku ning täna ei ole teada, kui palju nendest tagasi käesolevasse aastasse tõstetakse.

"Tugev ja mitmekesine filmivalik on aluseks korralikele kinokülastuse numbritele. Ise väga loodame, et kliendid naasevad ilusti Forum Cinemas kinodesse kiiresti. Omalt poolt teeme kõik, et end siin turvaliselt tunda," lisas Kongo.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: