Kino Kosmos jääb hetkel veel suletuks, oodatakse Hollywoodi filmituru taastumist

Kino Kosmos
Kino Kosmos Autor/allikas: Ren12 / Wikimedia Commons

Juuni lõpus avati ajutiselt kino Cinamon Kosmos külastajatele, kuid alates juuli algusest on kino olnud taas suletud. Hetkel ei oska ka kino juhid prognoosida, millal täpselt võiks Cinamon Kosmos uuesti uksed avada.

Cinamon juhatuse esimees Tatjana Tolstaja ütles ERR-ile, et kahjuks peavad nad hetkel Cinamon Kosmose avamist veel edasi lükkama. "Põhiline põhjus selleks on kriis rahvusvahelisel kinoturul, mis mõjutab ka Eesti kinosid," sõnas ta ja tõdes, et alates märtsist on Hollywoodi filmistuudiod filmide levitamise praktiliselt peatanud. "Enamik esilinastused on lükkunud parimal juhul sügisesse, aga paljud ka 2021. aastasse."

"Kinoturu taastumine sõltub kahjuks paljuski sellest, kuidas areneb koroonaviiruse pandeemia Ameerikas," kinnitas Tolstaja ja mainis, et Ameerika ja Euroopa kinoketid soovivad uksed avada augusti lõpus. "Loodetavasti see nii ka läheb."

Ajal, mil Eestis olid kinod koroonaviiruse tõttu suletud, uuendati ka Cinamon Kosmose tehnikat. "Uuendused on tänaseks lõppenud ning pärast avamist saame pakkuda külastajale veel paremat heli- ja pildikvaliteeti," ütles Cinamon juhatuse esimees ja tõi välja, et uuendusena jõuavad lähikuudel Cinamoni ekraanidele ka tuntud ooperiteatrite nagu La Scala ja Wien Opera lavastused.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: