Soome-ugri maailmakongress toimub järgmisel aastal

VII soome-ugri rahvaste maailma kongress Lahtis 2016. aastal.
VII soome-ugri rahvaste maailma kongress Lahtis 2016. aastal. Autor/allikas: Sven-Erik Soosaar / Aivar Ruukel

Fenno-Ugria Asutus teatas, et koroonapandeemia tõttu edasi lükatud VIII soome-ugri maailmakongressi uus toimumisaeg on 16.–18. juunil 2021.

Algselt sel suvel Tartusse kavandatud maailmakongressi toimumiskoht – Eesti Rahva Muuseum – jääb samaks. Ka kehtib eelnevalt väljakuulutatud peateema "Kultuurimaastikud – meel ja keel".

Maailmakongressi projektijuhi Helle Helena Puusepa sõnul jätkab toimkond ettevalmistustöid. "Muu hulgas jätkame ka juba veebruaris alanud vaatlejate ja ajakirjanike registreerimist. Kõik senised registreerumised kehtivad edasi. Kehtima jäävad ka laekunud osalustasud."

Seoses VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi edasilükkamisega on muutuse läbi teinud kongressi üldine visuaal, mille keskmesse valis kunstnik Peeter Laurits üraski jäljemustri ja Valge mere äärselt kaljuseinalt leitud petroglüüfid .

"Minu jaoks on need loodusliku kirjaviisi metafoor. Usun, et need detailid räägivad meile kõigile ühtmoodi tuttavat lugu, mida seob ka verevpunane värv," selgitas ta.

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressile on oodata 23 hõimurahva esindajaid. Ühtekokku osaleb kongressil pea pool tuhat inimest, nende hulgas on kuni 215 delegaati, vaatlejad, külalised ja ajakirjanikud. Maailmakongressi avamisele on kutsutud ka Soome, Ungari, Venemaa ja Eesti president. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: