Ilmus väikekeelte eluvõimalustest kõnelev aastaraamat "Soome-ugri sõlmed 2019"

VII soome-ugri rahvaste maailma kongress Lahtis 2016. aastal.
VII soome-ugri rahvaste maailma kongress Lahtis 2016. aastal. Autor/allikas: Sven-Erik Soosaar / Aivar Ruukel

Ilmus Fenno-Ugria aastaraamat "Soome-ugri sõlmed 2019", mis pakub lugemist 2019. aastal toimunud olulisematest soome-ugri rahvastega seotud sündmustest, väljaannetest ja inimestest.

2019. aasta oli ÜRO põliskeelte aasta, mis oli tegevusrohke, hoolimata sellest, et väikekeelte olukord pole kiita kusagil. Sellest, millised on kaugemate ja lähedaste sugulaskeelte väljavaated ja eluvõimalused, arutatakse põliskeelte aastale pühendatud peatüki artiklites.

Väljaandest saab lugeda soome-ugri rahvaste uurimisele aluse pannud ungarlase Antal Reguly (1819-1858) elust ning teosest leiab ka teisi põhjalikke portreelugusid märkimisväärsetest inimestest. Lisaks on avaldatud kirjutisi elamuslikest reisidest sugulasrahvaste juurde ning aasta vältel ilmunud raamatute ja teatrilavastuste tutvustusi.

"Üllitis on oluline lüli hõimuliikumise keerulises ahelas, ent samas ka lihtsalt nauditav lugemisvara, mis on kirjutatud arusaadavas keeles,"  tõdes Enn Ernits ajakirja Keel ja Kirjandus 2020. aasta aprillinumbris.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: