Soome-ugri filmifestival keskendub tänavu kodanikuaktivismile

FUFF
FUFF Autor/allikas: Pressimaterjal

30. juulist kuni 1. augustini toimub seitsmendat korda soome-ugri filmifestival (FUFF), mis keskendub sel aastal keele, kultuuri ja looduse säilimisega seotud kodanikuaktivismile.

Festivali raames toimuvad Võrumaal Sänna kultuurimõisas erinevad filmilinastused, õpitoad ja arutelud, mis aitavad avada soome-ugri maailmapilti.

"Meie igapäevaellu on jõudnud küsimus, kuidas me ellu jääme, kui meie kultuuriga seotud looduskeskkond muutub. Ühine filmivaatamine, kohtumine filmitegijatega ja arutelu annab energiat ja inspiratsiooni, et teha midagi oma elus paremaks. Keelt ja kultuuri ei saa vaadata eraldiseisvana, sest kui keskkond muutub talumatuks, siis lõppeb ka elu selles piirkonnas," ütles festivali kunstiline juht Edina Csüllög.
 
Kolmepäevane filmifestival on tänavu eestikeskne ja välismaa külalisteta. Linastuvad Kersti Uibo, Ave Taaveti ja Jaan Tootseni filmid. Tutvustatakse ka Eva Seppingu ja Len Murusalu valmivaid filme.

Koos autoritega tuleb vaatamisele lühimängufilmide kassett "Värske veri: Parimate kavatsustega". Festivali filmiprogrammi lõpetab Ülo Pikkovi retrospektiiv. Näidatakse ka valikut soome-ugri sõprade filmidest ja handi lühifilmidest.

Päevasel ajal toimuvad soome-ugri toite tutvustavad õpitoad, kus saab valmistada ja maitsta hõimurahvaste roogasid. Kätt saab proovida ka animeerimises. Lisaks on lastele oma tegevusala. Õhtustel kontsertidel esinevad Kännu Peal Käbi, Hebo Rahman, Anna Hints ja sõbrad.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: