Erinevalt Apollost ei plaani teised kinod veel kuutasulist piletipaketti luua

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tühi kinosaal. Autor/allikas: Ken Mürk / ERR

Apollo kino teatas, et pakuvad edaspidi võimalust sõlmida kuutasulise piletipaketi leping, kus saab vastavalt kas 9.99, 12.99 või 19.99 euro eest kuus kindlatel tingimustel kino külastada. Kuigi teisedki Eesti kinod on mõelnud oma piletisüsteeme reformida, siis samasugust mudelit konkurendid luua ei plaani.

Kino Sõpruse turundusjuht Dagmar Reinolt kinnitas, et nad on küll arutanud isegi kuutasulise piletimudeli loomist, kuid pole selleks head lahendust leidnud. "Ühe saaliga kino puhul on see pigem keeruline," sõnas ta.

Samas lisas ta, et neil on laualt läbi käinud ka võimalus näiteks aastaks soetada endale kinos nimeline istekoht. "Samasugust mudelit kasutavad maailmas paljud indie-kinod, kus teatud perioodiks on võimalik osta endale istekoht, tänu millele saab inimene kutsed esilinastustele ning kino eriüritustele," selgitas Reinolt ja mainis, et hetkel ei ole nad aga leidnud ka täpselt lahendust, kuidas seda käima lükata.

Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo kinnitas, et Odeon kinogrupp, kuhu nemadki kuuluvad, on proovinud kuutasulist kinopaketti nii Ühendkuningriikides kui ka Lõuna-Euroopas, kuid see pole osutunud kuigi edukaks. "Seetõttu ei ole me ka Baltikumis veel täpselt sellisele lahendusele mõelnud, küll aga on meil sarnaseid mõtteid, kuid oleme seni oodanud hetke, millal on siinne turg selleks valmis, äkki nüüd ongi?"

Kongo rõhutas, et kuigi neil on mõned mõtted, kuidas oma piletisüsteemi arendada, siis töötab ka praegune lojaalsusprogramm väga hästi. "Pakume oma klientidele lojaalsusprogrammis juba piisavalt häid soodustusi, ma ei usu, et näiteks kuutasulise paketiga võrreldes oleks hinnavahe väga suur," ütles ta ja lisas, et pärast kinode avamist jätkavad nad ka Kreisi Teisipäevaga, mil pakutakse kõiki kinopileteid soodushinnaga.

Kino Artise turundusjuhi Monica Raua sõnul on nad küll otsinud mooduseid, kuidas oma piletisüsteemis muudatusi läbi viia, kuid kuutasulist mudelit nad kaalunud ei ole. "See on Apollol huvitav mõte ja jälgime suure huviga, kuidas see käima läheb," ütles ta.

Cinamon kino tegevjuht Tatiana Tolstaja kinnitas, et nemad tõid aasta tagasi esimese Eesti kinoketina turule spetsiaalsed piletipakid. "Näiteks meie 10 külastusega vautšeris tuleb ühe pileti hinnaks 5,6 eurot, Apollo värsket pakkumist arvestades peaks aga inimene käima kinos 21 korda aastas, et see hind tuleks sellest veel odavam," ütles ta ja tõi välja, et nende arvates puudutab see aga vaid üht protsenti kinokülastajatest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: