Veljo Tormise Virtuaalkeskus alustab elamuskorjetega

Foto: Tõnu Tormis

Veljo Tormise 90. sünniaastapäeval avatakse helilooja Virtuaalkeskus, mille jaoks algatatakse elamuskorjed. Klassikaraadio saates "Suveduur" rääkis peagi avatavast keskusest ja üleskutsest Tormise Kultuuriseltsi tegevjuht Ulvi Rand.

"7. augustil toimuvat sündmust nimetame me Tormise aasta avalöögiks, Tormise 90. sünniaastapäeva tähistamiseks. Sündmus leiab aset Kuusalus, sest Tormise sünnikodu asub just seal. Meie jaoks on kõige olulisem Veljo Tormise virtuaalkeskuse ukse avamine," tutvustas üritust Ulvi Rand ning väljendas lootust, et sündmus pakub külastajatele ehedaid ja ainulaadseid elamusi.

Rand on öelnud, et Tormise virtuaalkeskuse uksed avatakse, kuid ometi on tegemist internetipõhise keskusega. "Selliseid uksi avame moel, et teeme selle avalikuks Veljo Tormise sünnipäeval, 7. augustil. Esmatähtis on helilooja loomingu ja temaga seotud tegevuste koondamine ühele platvormile. Seetõttu leidis aset ka Tormise virtuaalkeskuse ellukutsumine," selgitas ta.

Korraldaja rõhutas, et arhitektuurikonkursi praegu tulemas ei ole. "Oleme mõelnud, et kõigepealt on tarvis Tormise pärandi kogumine ja süstematiseerimine. Hiljem saame hakata mõtlema maja peale."

Veljo Tormise Kultuuriselts on välja tulnud üleskutsega, läbi mille on igal inimesel võimalik Virtuaalkeskusesse panustada. "Tegime üleskutse loomerahvale – kuulutasime välja Tormise elamuskorjed. Üleskutse kestab 2. juulist kuni 15. juulini ning on mõeldud kõikidele inimestele – kooridele, orkestritele, laulupeol lauljatele, vanaemadele ja vanaisadele. Soovime, et nad jagaksid enda leide ja elamushetki, näiteks piletite, kavalehtede või fotode näol. Kooridelt ja kogukondadelt ootame Tormisele pühendatud videoid, tervitusi või mõtteavaldusi," rääkis üleskutsest seltsi tegevjuht ning lisas, et kogutu tehakse avalikuks Tormise sünniaastapäeval.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Suveduur"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: