Leigo Järvemuusikal kuuleb Veljo Tormise teoseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Leigo Järvemuusika Autor/allikas: Teele Toova

Leigo Järvemuusika toimub sel aastal 8. augustil. Üles astuvad Estonian Cello Ensemble kavaga, mis on pühendatud Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale. Kuulata saab lauljat ja viiuldajat Maarja Nuuti ning metsalaval saab nautida Tiit Kikase ja keelpillikvarteti audiovisuaalset lavašõud, mis on inspireeritud Terry Riley teosest "Half Wolf Dances Mad in Moonlight".

"Otsustasime sel aastal teha festivali ühepäevaseks, sest nii on kõige lihtsam tagada inimeste ohutus ja mugavus seoses võimaliku viiruseohuga. Kontserdid on 8. augustil ning leiavad aset eelmisel aastal mängupaigaks loodud Leigo teatrimetsas, mis on üks müstilisemaid ja omapärasemaid paiku Leigol. Esinejad paiknevad metsa sees, publik kauni tiigi kaldal. Just ümbritsev maa, tuli ja vesi muudavad muusika Leigol nii eriliseks ja ligitõmbavaks," kõneles Leigo Järvemuusika peakorraldaja Tiiu Tamm.

Estonian Cello Ensemble (ECE) loodi 2014. aastal kuue noorema põlvkonna tipptšellisti initsiatiivil. Eestis ja välismaal resideerivate ansambli liikmete soov on esitada tšelloansamblitele loodud muusikat, tellida uudisloomingut Eesti heliloojatelt ning teha koostööd omanäoliste artistidega. Estonian Cello Ensemble on üles astunud mitmetel festivalidel ("Ritmo Delle Citta" ning Ambria Jazz Itaalias, "Turun Muusikijuhlat" Soomes, Eesti Muusika Päevad, Leigo Järvemuusika, Pärdi Päevad). Ansambel on teinud koostööd paljude artistidega (Erkki-Sven Tüür, Mirjam Mesak, Kadri Voorand, Holger Marjamaa, Hanna-Liisa Uusma, Vaiko Eplik, Mari Jürjens, Vox Clamantis). Heliloojatest on tšellistidele teoseid ning seadeid loonud Erkki-Sven Tüür, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvits, Margo Kõlar, Timo Steiner ning Aleksandr Žedeljov.

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega. Ta on õppinud klassikalist viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja pärimusmuusikat Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. 2011. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala. Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maailmamuusikafestivalide WOMEX, globalFEST ja WOMAD põhiprogrammis ning viimastel aastatel andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. Temalt on ilmunud kolm albumit: "Soolo" (2013), "Une meeles" (2016) ja koostöös Hendrik Kaljujärvega (teise nimega RUUM) "Muunduja" (2018).

Tiit Kikas alustas viiulimänguga 4-aastaselt. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Sibeliuse Akadeemias. Elektriviiulini jõudis ta teismeea lõpus ning see instrument on jäänud tema põhipilliks praeguseni. Kikas on töötanud koos paljude artistidega ning loonud muusikat filmidele, teatrietendustele, tele- ja raadioproduktsioonidele. Ta on olnud nomineeritud Suure Vankri auhinnale (parim arražeerija, parim instrumentalist). Kirile Loo album "Lullabies for Husbands" oli Euroopa Maailmamuusika TOP20-s kolm kuud (produtsent ja arranžeerija Tiit Kikas). Kikas on Leigo lavadel olnud varem nii sooloartisti kui eri koosseisudega. Suurema tähelepanu osaliseks Leigol sai tema pikaajaline koostöö ansambliga No Big Silence, kellega kanti ette kolmel suvel vaatemängulised rock-ambient kontsertetendused "Suurte masinate muusika" ja "Suurte sõjamasinate muusika".

Keelpillikvarteti on kokku pannud tšellist ja ERSO tšellorühma kontsertmeister Theodor Sink. Kvartetti kuuluvad Egert Leinsaar/ERSO, Linda-Anette Verte, Sandra Klimaitė/ERSO ja Theodor Sink/ERSO.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: