Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva auks etendub müsteerium "Lindude äratamine"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vox Populi

Etendus sünnib lavastajate Anne Türnpu ja Eva Kolditsa ning segakoor Vox Populi ja dirigent Janne Fridolini koostöös. "Lindude äratamine" pakub võimalust osa saada Veljo Tormise loomingust päevatõusul (etenduste algus kell 5) tema sünnikodus Kõrveaial. Soome-ugri müsteerium esietendub Tormise sünnipäeval, 7. augustil.

"Kas eestlased on soomeugrilased? Selle küsimuse tõid eesti kultuuri 1970ndatel Veljo Tormis, Kaljo Põllu ja Lennart Meri. Ja nad andsid ka vastuse. 2020. aastal küsime meie, mis see soome-ugri üldse on? Kas meil on võimalus ka täna uskuda, et oleme soomeugrilased? Kas meil on võimalus ja õigus sellest kultuurist osa saada?" sõnas lavastaja Anne Türnpu.

Anne Türnpu, Eva Kolditsa, Janne Fridolini ja Vox Populi koostöö algas 10 aastat tagasi, kui Veljo Tormise 80. sünnipäeval etendus Kõrveaial kontsertlavastus "Pariisi linnas Londonis". Järgnesid "Ingerimaa õhtud" (2012 Okupatsioonide muuseumis) ja "Meditatsioonid Tormisega" (2015 Teatris NO99). Nüüd ollakse tagasi Kõrveaial, et kohtuda taas Veljo Tormisega. 

Soome-ugri müsteerium "Lindude äratamine" põhineb Veljo Tormise muusikal ning tuule sümfoonial. "Etendused algavad päikesetõusuga, mil hingeaur veel laulust õhku heljuma jääb - lootuses, ootuses, ärkamises. Soomeugrilased on uskunud, et maailm algab munast; et esimese tüki maad toob ürgmere põhjast veelind oma nokas; et meie esivanemad tulevad taevast ja lähevad sinna tagasi," laususid korraldajad.

Etendused 7/8/9/14/15/16/ august Veljo Tormise sünnikodus Kõrveaial (Kuusalu vald, Harjumaa). 

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: