Galerii. Värske portreesaade "Helide redelil" avab Olav Ehala muusikalist teekonda

ETV2 pühendab pühapäevase teemaõhtu peagi 70. sünnipäeva tähistavale Olav Ehalale. Tele-ekraanile jõuab uus portreesaade "Helide redelil", kus helilooja erinevaid tahke avavad sõbrad ja kolleegid.

"Ta lihtsalt on imelaps, wunderkind," märkis 31. juulil 70. sünnipäeva tähistava Olav Ehala kohta Viive Ernesaks. Värskes portreesaates "Helide redelil" avavad armastatud heliloojat sõbrad ja kolleegid, keda Ehalaga seob ühine (muusikaline) teekond. Ehala koduaias külastavad heliloojat ja tema abikaasa Katrinit sõbrad ja kolleegid, kes on Kure tänavale kaasa toonud lood ja laulud mehest, kes on nii andekas teatri- kui ka filmihelilooja, pianist, arranžeerija, õpetaja ja veel palju muud.

Olav Ehalat, tuntud ka hüüdnimega Olku, peavad 70. sünnipäeval heade sõnadega meeles Leelo Tungal, Viive Ernesaks, Peeter Tooma ja Arvo Kruusemets. Nende kohtumiste läbi avaneb Ehala mitmekülgsus filmi- ja teatriheliloojana, ent sama suur suur mõju on Olav Ehalal olnud ka koorilaulule ja noorte muusikute pealekasvule. Endist õpetajat on sünnipäeva puhul tulnud õnnitlema Andrus Rannaääre ja tema muusikast räägivad Tartu Noortekoori dirigendid Kadri ja Riho Leppoja.

Värske portreesaade "Helide redelil" tele-esilinastub ETV2 teemaõhtu raames pühapäeval, 26. juulil kell 21.35. ETV näitab saadet Olav Ehala sünnipäeval, 31. juulil kell 20.00. Saate autor on Margit Kilumets, režissöör Raivo Maripuu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: