Kosmose kino juht: praegu on kõige tähtsam ellu jääda

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Augustis esilinastub mitmeid uusi filme, kuid tavapäraseid suuri Ameerika kassahitte peab kinopublik endiselt ootama. Nii jääb Kino Kosmos suletuks, kuna uusi filme näidata pole ja kinokülastajaid napib. Uksed loodab kino avada siis, kui Hollywoodi filmiturg taastub.

Kuigi juunis tegi kosmose kino korraks uksed lahti, siis juuli algusest ollakse taas suletud. Ka praegu ei plaanita kino avada, sest vanade filmide näitamine ei tasu ära ja uusi kassahitte peale ei tule. Nii polegi Kosmose kino juhi Tatjana Tolstaja hinnangul mõtet kino lahti hoida, kui külastajaid on kogu maailma kinodes lausa 75 protsenti tavapärasest vähem.

"Filme ei ole, seepärast üritame – nagu kõik teised – oma kulusid minimiseerida, katsume teha nii, et mitte jääda miinusesse. Hetkel on äri jaoks kõige tähtsam ellu jääda," selgitas Tolstaja.

Nii ongi maailma filmitööstus ja kinod suunanud pilgud Christopher Nolani filmi "Tenet" suunas. Just selle filmi esilinastuselt oodatakse nn märgilist muutust, mis annaks julgust ka teistele filmistuudiotele oma filmid sügisest kinno lasta. Kuigi külastatavuse arvud liiguvad tõusvas joones, on teinud nii piirangud kui ka hõredam filmiprogramm oma töö, sõnas Apollo kino tegevjuht Kadri Ärm.

"Laias laastus võib öelda, et selle aasta juulis on võrreldes eelmise aasta juuliga meie külastajate arv olnud 60–70 protsenti väiksem", sõnas Ärm ja lisas, et see, mis saab sügisel oleneb suuresti Hollywoodi kinoturust. "Õnneks on sügisel tulemas ka meie oma kohalike filme, aga ei saa eitada, et Hollywoodi kassahitid on määrava tähtsusega."

Küll aga on Ärmi sõnul "Teneti" esilinastuskuupäeva osas kinodele kindlus antud ja varsti võib juba ka pileteid müüma hakata. Nii on kinod praegu 26. augusti ootuses.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: