Kalamaja muuseum kutsub asumi elanikke annetama kipsist kõrvu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kalamaja muuseum kutsub Kalamaja elanikke osalema näituse loomisel ja annetama muuseumile oma kõrvade kipsist jäljendeid. Autor/allikas: Flo Kasearu

Kalamaja muuseum kutsub Kalamaja elanikke osalema näituse loomisel ja annetama muuseumile oma kõrvade kipsist jäljendeid, mis valmivad kunstiprojektiks.

Kõrvad on igal inimesel sama erinevad nagu sõrmejäljed ning seetõttu ka unikaalsed eksponaadid kogukonnamuuseumile. Pelgulinnas tegutsev kunstnik Flo Kasearu on muuseumi "kõrvakuraator", kes võtab kogukonna inimeste kõrvadest silikoonist vormid ja valab need kipskõrvadeks.

Kõrvu näeb ühepäevanäitusel pühapäeval, 20. septembril ning muuseum on avatud sellel puhul 12 tundi. Järgmisel päeval läheb muuseumimaja kauaoodatud remonti.

Kõrvanäitusele lisaks kuuleb tühjas muuseumis kõlavaid mälestuslõike Kalamaja inimestelt ja piirkonnale iseloomulikke helisid linnaruumist. Näitus sai tõuke Kalamaja muuseumi ettevalmistustöö käigus inimestega tehtud intervjuudest. Ühe kohaspetsiifilise helina toodi välja naabrite elu kaja, põhjus Kalamaja eluhoonete erakordselt läbikostvad seinad.

Kõrvavormide võtmine toimub muuseumis 8. septembril, 16. septembril ja 17. septembril algusega kell 18.00. Neid tehakse piiratud koguses. Vormi võtmisele kulub 15 minutit ja osalistega täpsustatakse kellaaeg, millal neid oodatakse.

Kalamaja muuseum on Põhja-Tallinnas asuv kogukonnamuuseum, mis avab oma uksed 2021. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: