Tallinn Music Week kogus üle 20 000 külastuse

Tallinn Music Week
Tallinn Music Week Autor/allikas: Tural Abdulla

Augusti lõpus Tallinnas peetud 12. korda rahvusvaheline muusika- ja kultuurifestival Tallinn Music Week (TMW) võttis end kokku numbrites. Festivalil esines 140 artisti kümnest Euroopa riigist ning konverentsil osales 778 muusika- ja kultuuritööstuse esindajat. Kokku kogus festival 20 233 külastust.

Selgusid ka järgmise aasta festivali kuupäevad: TMW 2021 toimub 6.–9. mail.

Kogu kultuuri-ja ürituskorralduse sektori jaoks keerulisel ajal toimunud TMW läbivateks teemadeks olid muusikatööstus 2.0, kestlik areng ja naabrid. Eesti Kunstiakadeemias (EKA) toimunud konverentsil pöörati eritähelepanu muusikatööstuse ja kultuurivaldkonna kriisistrateegiatele ning muutuste juhtimisele.

Lisaks konverentsile ning valdavalt Põhja-Tallinna Telliskivi Loomelinnakusse ja Noblessneri sadamasse koondunud muusikaprogrammile leidsid festivali raames aset ka avalikud vestlused, kunstiprogramm, laste töötoad, Lasnamäe avastusretk, muusikute kirbuturg, restoraniprogramm ja heategevuslik plaaditurg koostöös vähiravifondiga "Kingitud Elu".

TMW muusikaprogrammis esines 140 artisti kümnest Euroopa riigist 11 laval. Muusikaõhtuid külastas kolme päeva jooksul 11 000 inimest, sealhulgas 778 muusika- ja kultuuritööstuse esindajat, kes osalesid ka TMW konverentsil. Abiks oli 160 vabatahtlikku. Koos tasuta linnakava üritustega oli festivalil kokku 20 233 külastust.

Festival korraldati vähendatud mahus, vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Kõigil üritustel peeti kinni nii hügieeninõuetest kui ka kuni  50% mahutavuse reeglist.

Festival avati neljapäeval, 27. augustil Fotografiska Tallinn keskuses koostöös Põhjamaade suurima kultuurikeskuse Tampere Talo ja Tampere 2026 Euroopa Kultuuripealinn 2026 organisatsioonidega.

Festivalil jagus muusikat indipopist uue põlvkonna hiphopini, metalist folgini ning nüüdismuusikast ja koorilaulust eksperimentaalelektroonikani. Eesti muusika oli esindatud enam kui saja artistiga, nende seas oma žanri ja skene tunnustatuimad esindajad Trad.Attack!, Mari Kalkun, Mingo Rajandi Kvintett, Collegium Musicale, segakoor HUIK!, Anna Kaneelina, Erki Pärnoja, Mart Avi, Sander Mölder, YASMYN, Lexsoul Dancemachine, Manna, Kannabinõid, Zahir jpt.

28. ja 29. augustil EKAs peetud konverentsil astus üles 128 muusika- ja kultuurivaldkonna esindajat, neist 80 kohapeal ja 48 veebiülekande vahendusel. Arutlusteemade keskmes olid uue ajastu muusikatööstuse ja kultuurikorralduse tulevikustrateegiad ning avalike ürituste tervise- ja ohutusnõuded. Konverentsi avamisel tervitasid EKA auditooriumi kogunenud rahvusvahelist publikut EKA rektor Mart Kalm, Telia Eesti kommunikatsioonidirektor Katrin Isotamm ja TMW juht Helen Sildna. Üle videosilla liitusid Sildna ettekandega kolleegid kriisikoldeist Beirutist ja Minskist – Liibanoni muusikaettevõtja ja Beirut Jam Sessionsi kaasasutaja Anthony Semaan ning Valgevene muusikaekspordi edendaja Dmitri Bezkorovainyi.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: