Tallinn Music Weekile saabus üle tuhande esinemistaotluse 63 riigist

Puuluup Tallinn Music Week 2020
Puuluup Tallinn Music Week 2020 Autor/allikas: Aron Urb

Rahvusvahelisele uue muusika ja linnakultuuri festivalile Tallinn Music Week saabus 1276 esinemisavaldust 63 riigist. Kinnitatud artistid avalikustatakse järk-järgult alates veebruari teisest poolest.

Möödunud aasta novembrist kuni 20. jaanuari südaööni aset leidnud TMW esinemistaotluste vooru tulemus näitab kodu- ja välismaiste muusikute jätkuvat huvi festivali vastu ka pandeemiast tingitud piirangute tingimustes.

Kõige rohkem taotlusi tuli Eestist. Võrreldes viimaste aastatega on tõusnud Lätist ja Leedust saabunud avalduste hulk, ent huvi TMW vastu püsib kõrgel tasemel ka juhtivates muusikatööstuse riikides nagu Ühendkuningriik, Itaalia, USA, Kanada, Rootsi  ja Jaapan. Jätkuvalt soovivad festivalil esineda ka kaugemate maade, sealhulgas Maroko, Guatemaala ja Mehhiko muusikud.

TMW 2021 esinemistaotluste TOP 10 riikide kaupa:

Eesti: 234
Venemaa: 211
Soome: 115
Saksamaa: 72
Itaalia: 56
Läti: 52
Leedu: 50
Ühendkuningriik: 50
Hispaania: 33
Kanada: 32

TMW muusikaprogrammi kinnitatakse laekunud avaldustest kuni 150 esinejat, kes avalikustatakse järk-järgult alates veebruari teisest poolest. Programmi koostab 30-liikmeline kuraatorite tiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka välisriikide muusikaorganisatsioonide esindajad. Tänavune programm keskendub valdavalt Eesti ning Baltikumi ja Põhjamaade talendile, muude välisriikide artiste kaasatakse vastavalt koroonaviiruse levikuga seotud olukorrale antud perioodil. 

Tallinn Music Week 2021 toimub 6.-9. maini erinevates klubides ja kontserdipaikades üle Tallinna.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: