Kuraator Tamara Luuk: näitusel "Nagu kivid voolavas vees" on nii tasapinnalisi kui ka ruumilisi vorme

Foto: Tallinna kunstihoone

Tallinna linnagaleriis avatakse 11. septembrist näitus "Nagu kivid voolavas vees". Väljapanek kõneleb kolme kunstniku järjekindlast ning muutumisvõimelisest loomingust, mis loob üheskoos poeetilise ja abstraktse terviku.

Kuraator Tamara Luuk on kokku toonud kunstnikud Tiiu Pallo-Vaigu, Naima Neidre ja Ingrid Alliku, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kõigi kolme kunstniku loomingut iseloomustab inspireeriv loodus ja voolavus.

Luuk sõnas, et näitusel on esindatud nii tasapinnalised kui ka ruumilised vormid. "Oleks ainult tasapind ja seinad täis, aga ruumilised vormid annavad midagi sellist juurde, et hoia ja keela," tõdes ta ja kinnitas, et näituse pealkiri sündis loomulikult. "Kui vaadata nende seintel olevate kunstnike töid, siis üks voolab joone abil ja teine voolab akvarelli abil," lisas kuraator.

Kunstnik Ingrid Alliku sõnul olid kaaskunstnikud talle tohutult inspireerivad ning koos otsiti ühist meeleolu. "Kindlasti on siin kividest, paigalolekust ja stabiilsusest juttu, samas ka mingisugusest nihkest ja voolavusest," tõdes ta.

Näitus "Nagu kivid voolavas vees" jääb avatuks 8. novembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: