Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis Erkki-Sven Tüür

Foto: Gunnar Laak / Eesti Kontsert

Rahvusülikooli 102. aastapäeval kuulutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser välja Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna, millega tunnustas helilooja Erkki-Sven Tüüri.

"Ma olen südamepõhjani liigutatud ja tänulik selle tunnustuse eest. Eelnevatel aastatel Rahvusmõtte auhinna saajate loetelu on aukartustäratav ja mõeldes, et olen nüüd osa sellest reast, tunnen iseäralikku kõhedust," tunnistas Tüür.

Tüüri kandidaadiks esitanute sõnul kannab Tüüri loomekreedo endas tõelist Noor-Eesti vaimsust, aidates meil tunnetada oma rahvuslikke juuri, ning samas tajuda end täisväärtusliku osana maailmakultuurist.

"Tema muusika suudab liigutada ja kõnetada nii asjatundjaid kui ka muusikakaugemaid kuulajaid, tehes seda kontserdisaalides kodumaal ja üle kogu maailma."

Laureaat saab tunnustusele lisaks 2013. aastal rahvusmõtte auhinna saanud tekstiilikunstinik Anu Raua tehtud merekarva vaiba.

Rahvusmõtte auhinnaga tunnustas Tartu Ülikool isikut, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud eesti rahvuslikku ja Eesti riiklikku eneseteadvust. Tartu Ülikool on Rahvusmõtte auhinda välja andnud 18 korda. Möödunud aastal pälvis Rahvusmõtte auhinna teatriteadlane, -ajaloolane, -kriitik ja õppejõud Lea Tormis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: