Galerii. Liina Lelovi näitus uurib tänast tegelikkust lubatud unistuse kõrval

A-Galerii avas reedel oma Seifi-nimelisel näitusepinnal Liina Lelovi näituse "Unistus lendavatest autodest", mis kujutab kahte maailma – lubatud unistust ja tänast tegelikkust.

Eelmise sajandi keskpaigas, kosmosevõidujooksu aegu, hakkasid levima futuroloogide tulevikuennustused ja populaarsed olid ulmekoomiksid ning -kirjandus, kus kirjeldati praegust aega kui lendavate autode ja kosmosepuhkuste maailma, kus keegi ei pidanud töötama, kui ta just ise ei tahtnud.

Oma näitusel küsib aga Lelov, et milleks üldse unistada. "Võrreldes praegusega lubati mulle toona hoopis teistsugust maailma. Aastal 2020 õpetasime me inimesi seebiga käsi pesema ning Hiina ja India sõdisid omavahel kividega. Rikkad saavad rikkamaks, vaesed jäävad vaesemaks, oleme erinevate kriiside lävel ja sees, ning tulevik näib tumedam kui eales varem."

Näituse jaoks loodud ehted on sobitatud tema sõnul kahte maailma – lubatud unistusse, mida pakkusid ennustused ja ulmefilmid, kuid ka tänasesse, kus seebiga käsi pestes soovitatakse laulda kaks korda laulu "Happy Birthday", et ka täiskasvanu käed korralikult puhtaks saaksid. 

Liina Lelov (1983) on ehtekunstnik kes omandab magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. Tema tööd on põhiliselt seotud ühiskonna valupunktide ning unistustega helgemast tulevikust. Lelovi töid on eksponeeritud mitmetel rühmanäitustel nii Eestis kui välismaal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: