"Kultuuristuudio. Looming" alustab sissevaatega Teet Kase loomingusse

"Kultuuristuudio. Looming" esimene saade toob vaatajate ette koreograaf Teet Kase kaks märgilist teost. Saatejuht Ave Häkli uurib tantsulavastuste "Kuldne tempel ja "Louis XIV Kuningas Päike" sünnilugu ja olulisust lavastaja enda jaoks.

Teoseid aitavad  analüüsida tantsukriitik Heili Einasto ning koostööst ja loomeprotsessist räägivad muusik Sander Mölder ja kirjanik Tõnu Õnnepalu.

Saatejuht Ave Häkli sõnul on teda lummanud Teet Kase tantsulavastused, kus koreograafia ja muusika loovad väga mõnusa ja nauditava terviku. "Tema oskus kaasaegset tantsu ja klassikalist balletti kokku tuua ning julgus katsetada nii tantsulavastuse sisulisi kui vormilisi piire, teeb tema lavastused eriliseks ja meeldejäävaks".

Teet Kask on tantsinud ja lavastanud Rootsis, Norras, Inglismaal, Itaalias, Ameerikas, Gruusias, Prantsusmaal, Jaapanis ja mujal ning toonud lavale üle 60 tantsuetenduse. Lisaks on Kask loonud koreograafiat nii filmidele, muusikalidele, draamadele kui ka ooperitele.

Sarja "Kultuuristuudio. Looming" iga osa vaatleb ühe looja ühte või kahte märgilist teost, mida avatakse koos tegija enda ja tema looming mõtestajaga. Saate finaalis üllatab külaline vaatajaid ühe teda ennast mõjutanud teose looga.

Saatejuhid on Ave Häkli, Kaspar Viilup ja Meelis Oidsalu. "Kultuuristuudio. Looming" on eetris teisipäeva õhtuti kell 21.30 ETV2s.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: