Otse kell 14: Wiedemanni keeleauhinna laureaadi Mare Koidu ettekanne

Reedel kell 14 esineb Wiedemanni keeleauhinna laureaat Mare Koit ERM-i Jakob Hurda saalis ettekandega "Keeletehnoloogia ja eesti keel". Ettekannet saab otsepildis jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Mare Koit on teadlasena pühendunud tehisintellekti arendamisse, tagades kõik vajaliku selleks, et me saaksime arvutitega suhelda loomulikus eesti keeles. Ta on ühendanud esmapilgul nii kauged erialad nagu keeleteadus ja informaatika ning loonud Eestisse hästi aktiivselt tegutseva keeletehnoloogia koolkonna. Ta on juhendanud arvukalt keeletehnoloogia alaseid väitekirju ja inspireerinud üliõpilasi, kes nüüd omakorda Eesti keeletehnoloogia valdkonda aktiivselt ja edukalt edasi viivad.

F. J. Wiedemanni keeleauhind määratakse igal aastal ühele isikule väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel. Aasta tagasi määrati auhind Jüri Viikbergile, esimesena sai selle 1989. aastal Henn Saari.

Mare Koidule pühendatud näitus on ERM-i raamatukogus avatud alates 15. märtsist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: