Viljandi pärimusmuusika festivalile jõuab artiste nii Brasiiliast, Hiinast kui ka Jamaicalt

Qiqi Shi
Qiqi Shi Autor/allikas: Pressifoto

28.-31. juulini toimuva festivali programmis on tänavu 18 välisesinejat, nii Euroopast, Aafrikast, Aasiast kui Ameerikast. Koos Eesti artistidega on esinejaid lausa 60. Folk laiendades ka pärimeetrit.

Välisesinejatest on praegusks välja kuulutatud Lõuna-Korea ansambel Ag Dan Gwang Chil, Brasiilia laulukirjutaja Leo Bianchini, Jamaica reggae-lauljatar Hempress Sativa, Hiina muusik Qiqi Shi, Norra bänd GangarStubbGutta, Yamma Ensamble Iisraelist, Samba Touré Malist, Breabach Šotimaalt, Raxtu Raxti Lätist, WoWaKin Poolast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge. 

Eesti esinejate osas lubatakse üllatavaid kooslusi.

Festivali programmijuht Tarmo Noormaa tutvustas tänavuse folgi eesmärke. "Kavatseme pärimeetri alas kontserdipaigana taas ellu äratada Vabaduse platsi, kus toimub iga päev 2-3 põhiprogrammi kontserti. Lisaks panustame kõvasti rohelise lava programmile, mis ilmestab hästi meie tänavuse festivali teemat "Juured ja ladvad". Tõstame esile noori talente, meie traditsiooni ärksaid edasikandjaid," sõnas Noormaa.

Festivali täpne programm kuulutatakse välja mai keskel. Tegemist on 29. Viljandi pärimusmuusika festivaliga.

Seekordse festivali tunnuskujunduse autoriks on maalikunstnik ja illustraator Liisa Kruusmägi, kes on andnud edasi festivali tänavust teemat värvikireval moel.

XXIX Viljandi pärimusmuusika festival Autor/allikas: Liisa Kruusmägi

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: