Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas esimesed esinejad

Breabach on Šoti kaasaegne folkmuusikaansambel, mis ühendab mägismaa ja saareriigi traditsioonid viie bändiliikme Glasgows tekkinud muusikaliste ideedega.
Breabach on Šoti kaasaegne folkmuusikaansambel, mis ühendab mägismaa ja saareriigi traditsioonid viie bändiliikme Glasgows tekkinud muusikaliste ideedega. Autor/allikas: pressimaterjalid

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas kuus esimest esinejat. Juuli viimasel nädalavahetusel astuvad Viljandis üles Yamma Ensamble Iisraelist, Samba Touré Malist, Breabach Šotimaalt, Raxtu Raxti Lätist, WoWaKin Poolast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge.

"Tunnen head meelt geograafilise haarde pärast, aga ka selle tõttu, et esimeste esinejate seas on nii noori ja omapäraseid kui ka kogenud ja maailmas endale juba nime teinud muusikuid," sõnas festivali programmijuht Tarmo Noormaa.

XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali teema on "Juured ja ladvad". Teemaga soovitakse pühitseda muusikalisi juuri ning rõhutada noorte talentide rolli traditsiooni edasikandjatena.

Yamma Ensamble on Iisraeli ansambel, kes esitab heebreakeelset originaalloomingut, pärimusmuusikat ja erinevate juutide diasporaade kadunud muusikat, kasutades sealjuures iidseid ja meie jaoks eksootilisi muusikariistu.

Malist pärit Samba Touré toob publikuni Aafrika kõrbebluusi, olles selle traditsioonilistelt keelpillidelt mugandanud elektrikitarrile. Nagu enamik Mali laule, kannavad ka Samba Touré laulud moraalisõnumit ja tutvustavad Mali kultuuri eripärasid.

Breabach on Šoti kaasaegne folkmuusikaansambel, mis ühendab mägismaa ja saareriigi traditsioonid viie bändiliikme Glasgows tekkinud muusikaliste ideedega.

Läti ansambel Raxtu Raxti pakub publikule läti rahvalaulude töötlusi, pillide koosseisu poolest on nad justkui Läti Zetod.

Poola trio WoWaKin mängib traditsioonilist poola muusikat – masurkasid, polkasid, tangosid, fokstrotte, kujavjakke, oberekke. Peale viiuli, kolmerealise poola akordioni ja trummide mängivad nad ka väikest bandžot ja suupilli ning esitavad (hälli)laule.

Raske Drenge on duo, mis koosneb Fääri saartelt pärit lauljast ja kitarristist ning Belgia viiuldajast. Nende folkmuusika juured on Skandinaavia ja Põhja-Atlandi pärimusmuusikas, fäärikeelsete sõnadega muusika ühendab jõu ja melanhoolia, ilu ja kurbuse.

XXIX Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi lossimägedes 28.–31. juulini 2022. Festivali ülejäänud esinejad kuulutatakse välja järgnevate kuude jooksul.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: