ERM-is avatakse Nõukogude Eesti tätoveeringute näitus

ERM-is avatakse Nõukogude Eesti tätoveeringute näitus
ERM-is avatakse Nõukogude Eesti tätoveeringute näitus Autor/allikas: Oskar Polli

Eesti Rahva Muuseumi A-fuajees avatakse 2. juunil Oskar Polli magistriprojekti käigus valminud etnograafiline fotonäitus "Isa, ma lasin endale linnu teha!", mille fookuses on tätoveeringud Nõukogude Eestis.

Näituse pealkiri on viide 1977. aasta Nõukogude Eesti episoodfilmi "Karikakramäng" osale "Tätoveering", milles Arvo Kukumäe tegelane Margus eksponeerib oma uut tätoveeringut konstaablist isale antud lause saatel. Näitusel eksponeeritud fotodel on jäädvustatud Eestis elavate erineva rahvuse ja taustaga inimeste nõukogude võimu perioodil tehtud tätoveeringuid.

Näituse looja Oskar Polli sooviks oli talletada tätoveeringud ja isiklikud lood, mis nendega kaasas käivad ning ühes sellega tükike Eesti ajalugu. "Kui ma kuskil reisil käin, siis ma lasen seal tätoveeringu teha. See on ka mingis mõttes nagu suveniir," kommenteeris Oskar Poll enda tätoveeringute saamise lugusid.

Näitust on võimalik tasuta vaadata Eesti Rahva Muuseumi A-fuajees kuni 24. juulini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: