Saksamaal esietendub Helena Tulve ooper "Hundid"

Helena Tulve pälvis Eesti Heliloojate Liidu ja LHV poolt välja antava auhinna oma teose “Tundmatuis vetes” eest.
Helena Tulve pälvis Eesti Heliloojate Liidu ja LHV poolt välja antava auhinna oma teose “Tundmatuis vetes” eest. Autor/allikas: Rene Jakobson

Saksamaal Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa pealinnas Schwerinis asuvas Mecklenburgi Riigiteatris esietendub 24. juunil helilooja Helena Tulve dokumentaalne loodusooper "Wölfe" ("Hundid")

Lavateos on loodud Mecklenburgi Riigiteatri tellimusel ning Ernst von Siemensi Muusikafondi toel. Ooperi lavastaja ja libretist on Nina Gühlstorff, muusikajuht ooperidirigent Eckehard Stier.

Nina Gühlstorff koostas libreto arvukate intervjuude põhjal, kus küsitleti hundieksperte, karjakasvatajaid, talunikke, metsanduse ja jahinduse asjatundjaid ning poliitikuid. Intervjueeritavate hulgas oli ka Helen Arusoo, hundispetsialist Eestist.

Helilooja Helena Tulve sõnul on ooperi üldisemaks sisuks inimese ja looduse kooseksisteerimine ja inimese sisemise muutumise teekond. Ooper avab teemat läbi "hundi" küsimuse, erinevate suhtumiste ja seisukohtade. Hunt on ka arhetüüpne tegelane sügavamas mõttes – hunt kui meie sisemise metsikuse metafoor. Kokkupuuted huntidega tekitavad inimestes vastakaid tundeid ja reaktsioone, näiteks hirme, mis pärinevad aegade hämarusest, aga ka imetlust.

Osades laulavad Mecklenburgi Riigiteatri solistid Morgane Heyse, Itziar Lesaka, Martin Gerke, Nicholas Isherwood, Marius Pallesen, Cornelia Zink ja Markus Sung-Keun Park.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: