Tänavuse Disainiöö fookuses on rohedisain

Disainiöö 2021
Disainiöö 2021 Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

XVII Disainiöö toimub 19.–25. septembril Balti manufaktuuris, kuid jõuab ka üle kogu Tallinna.

Nädal aega vältava disainifestivali keskmes on seekord rohedisaini ja kestlikkusega seotud teemad. Toimub rahvusvaheline konverents "Rohe-olemine: WTF?*", mille peaesinejaks on maailma disainiorganisatsiooni (WDO) president David Kusuma, tutvustatakse nutikaid ringmajanduse näiteid Eestist ja välismaalt ning viiakse taaskasutuse teema osalejateni praktiliste töötubade kaudu. Mahukas lasteprogramm Mini Manufaktuur pakub põnevat avastamist ning arendavaid tegevusi ka kõige noorematele külastajatele.

Disainiööl ei jää tulemata ka Eesti disaniauhindade gala, kus selguvad parimad erinevates disainivaldkondades, sealhulgas Eesti innovaatilise tootedisaini auhinna Bruno võitjad, kestlikule rõivadisainile pühendatud omanäolist lavastuselamust pakkuv rõivadisainietendus "D_O_M" ning disaineritega kohtumist ja endale põnevate disainitoodete soetamist võimaldav disainiturg Disainitänav. Esimest korda saab festivali raames testida oma disainialaseid teadmisi disainiviktoriinil.

Disainiöö toob septembris publikuni ka arvukalt rahvusvahelisi näitusi. Näiteks tasub kõikidel disaini- ja vintaažmoe sõpradel astuda läbi New Yorgist saabuvalt disainer Anthony Luciano näituselt "50 kotti, mille nimel surra" Estonian Design House+ showroom'is. Lisaks saja-aastaste ridikülide väljapanekule saavad huvilised ka näha, kui stiilselt on võimalik moderniseerida vanu purunenud moeesemeid.

Näituseprogrammis on ka Itaalia saatkonna esitletav "3R - Reduce, Recycle, Reuse", UK ArtsThread platvormi kaudu meieni jõudvad disainitudengite keskkonnateemalised lõputööd, Eesti disainihariduse taset kajastav disainikoolide väljapanek, Haapsalu graafilise disaini festivali rahvusvaheline kujundusgraafika konkurss-näitus "Juri Lotman 100. Ennustamatus", tootedisainiauhind Bruno nominentide väljapanek ja palju muudki veel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: