Liivi muuseumi kirjandusfestival mängib tänavu mäluga

Liivi Muuseum
Liivi Muuseum Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Laupäeval toimub Alatskivil Liivi muuseumis festival "Eesti Kirjanik 2022". Tänavu 12. korda toimuva eesti nüüdisautoritele keskendunud festivali teemaks on mälu.

Vaatluse all on erinevad mäletamise viisid ja võimalused, ajaloosündmuste mäletamise subjektiivsus, mälu (eba)usaldusväärsus ning minevikutraumadega toimetulek.

Lähemalt tuleb juttu Taavi Liiase sõjaraamatutest "Helmandi silmus" ja "Talibani pojad", Kiwa vaatest lähiajaloole romaanis "Kummiliimiallikad" ja Valdur Mikita minevikuteadmisele tuginevatest tulevikuvisioonidest. Ajaloo tutvustamisest lastele kõneleb Kätlin Kaldmaa tema raamatu "Lydia" näitel. Autoritega vestlevad Mihkel Kunnus ja Mari Niitra ning Aija Sakova, Andrei Hvostov ja Mari Niitra lahkavad lähiajaloo kujutamise võimalusi läbi lapsepõlvede prisma.

Tartu Kevadbänd toob Vahur Afanasjevi viimase romaani "Rail Baltic" põhjal välja rokkooperliku tõlgenduse ning antakse välja aasta kirjaniku auhind. Muusikalise luulekavaga esinevad luuletaja Berit Kaschan ja rahvamuusik Karoliina Kreintaal.

Ennelõunal viib Kätlin Kaldmaa läbi loovkirjutamise töötoa, mis keskendub kohaga seotud mälestustele. Avatakse ka kunstnik Leo Rohlini Juhan Liivile pühendatud näitus "Kui seda metsa ees ei oleks". Lapsed saavad osaleda kohalike raamatukogude poolt läbi viidavas töötoas.

Soovi korral on võimalik muuseumi territooriumil telkida või ööbida oma magamisvarustusega muuseumi peamajas.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: