Kadrioru pargis hakkavad loomad inimesi õpetama

Alex Bailey ja Krõõt Juurak
Alex Bailey ja Krõõt Juurak Autor/allikas: Frank Möllenberg

4. septembril toimub Kadrioru pargis performatiivne töötubade sari "Lemmikul olen mina ja minul on lemmik", mida viivad läbi etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey koostöös lemmikloomadega. Kunstisündmust korraldavad kuraatorid Triin Metsla ja Madli Ehasalu.

Töötubade sarjas "Lemmikul olen mina ja minul on lemmik" keskendutakse kaasliikide rollile tänases ühiskonnas. "Sündmuse tõukeks on mõte, kuidas suhtuda teistesse liikidesse. Siinjuures on oluline empaatiline mõõde ning soovime ka publikut kutsuda kaasa mõtlema – milline roll on lemmikloomal, kui ta ei ole inimese kui ainult omanikuga seotud, vaid laiemalt võrdne ja iseseisev liik suuremas ökosüsteemis," kirjeldas Triin Metsla.

Kadrioru pargis toimuvaid töötubasid viivad läbi etenduskunstnikud Krõõt Juurak ja Alex Bailey koostöös lemmikloomadega. Päeva jooksul toimub viis töötuba, mille raames hakkavad lemmikud publikule erinevaid oskusi õpetama. Näiteks, kuidas jääda oma soovile truuks või olla olukorrast sõltumatult julge.

Päeva jooksul juhitakse tähelepanu ka toidu raiskamisele. Teema ilmestamiseks seab end töötubade kõrval sisse toiduaktivismiga tegelev Üle Prahi kollektiiv (Brigit Arop, Magdaleena Maasik, Joosep Kivimäe), kes päästab prügikastidest söömiskõlbulikku toitu, valmistab neist toitvaid eineid ning jagab huvilistele prügisukeldumisega seotud teadmisi.

Pargis toimuvad töötoad on eelsündmuseks 2023. aastal toimuvale keskkonnateemalisele näitusele Kadrioru kunstimuuseumis, mille fookus on samuti liikidevahelistel suhetel ja looduskultuuril.

"Meie jaoks on oluline muuta kultuuritööstus, sealhulgas kureerimine, jätkusuutlikumaks. Eesolevates projektides püüame igas protsessis viia jäätmetekke ja energiakulu miinimumini, alustades teoste transpordist, lõpetades projektide digijalajälje hindamisega. Niisamuti ei hakka me produtseerima uusi teoseid, vaid taasloome ning mõtestame kunstnike varasemat loomingut," sõnas Madli Ehasalu.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: