Kultuuriportaal soovitab: narkovestern "Rändlinnud" Jupiteris

Võib ju tunduda, et narkotööstustest on viimastel aastatel juba oksendamiseni sarju ja filme tehtud, aga Ciro Guerra ja Cristina Gallego sissevaade Colombia narkokaubandusse on täiesti omanäoline ja ootamatu.

Viieks lauluks jaotatud saaga - žanride vahel balansseeriv, põlisrahva jutuvestmise traditsioone, vesterni ja krimifilmi elemente sisaldav draama - kujutab Colombia ühiskonda laastanud narkokaubanduse sündi ja arengut.
Tegevus hargneb 1968-1980 Guajira piirkonnas, mis on isikupärast keelt ja kultuuri kandva vajuu rahva kodu. Väärikast, aga vaesunud suguvõsast Rapayet liitub narkokaubandusega, ning raha ja prestiiži tõus ei lase end kaua oodata. Suur raha ja läänelikud mõttemallid toovad aga kaasa paratamatud pinged, esivanemate pärandi ning juurte kaotamise.

Režissöörid Ciro Guerra ja Cristina Gallego, osades Carmiña Martínez, José Acosta, Natalia Reyes, Jhon Narváez, Greider Meza jt.

"Rändlinnud" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: