Draama festivali avab Tartu keskpargis George Kentrose performance

Performance
Performance "See viiul peab surema" Autor/allikas: George Kentros

Teatrifestival Draama 2022 avatakse 6. septembril kell 17 Tartu Keskpargis George Kentrose performance'iga "See viiul peab surema". Avamine toimub koostöös festivaliga Interdistsiplinaar.

"See viiul peab surema" on viiulimängija George Kentrose (Rootsi) ja helilooja/programmeerija Fredrik Olofssoni (Rootsi) koostöös valminud performance, mille käigus samaaegselt virtuaalselt ehitatakse ning reaalselt lõhutakse viiul. Kentros on oma elu jooksul veetnud viiulit harjutades üle 45 000 tunni ning sellest tulenevalt uurib, kuidas tekitada viiuliga heli, seda tavapäraselt mängimata.

Performance'isse on kaasatud selleks spetsiaalselt välja töötatud tehnoloogia, mis salvestab ja sulandab seda aeglaselt deformeeruva viiuli hääbumist. Pärast performance'it saab nn surnud viiulist installatsioon, mis paigutub Tartu Interdistsiplinaari näitusele "Vaheruum/Liminal space" Pallase galeriis.  

George Kentros on eksperimentaalne viiulimängija, kes on õppinud Yale'i ülikoolis ja Mannesi muusikakoolis USA-s ning Stockholmi kuninglikus ülikooli muusikakolledžis. Ta on spetsialiseerunud nüüdismuusika loomisele ning on tänaseks esitanud üle 200 teose heliloojatelt 21 riigist.

Teatrifestival Draama toimub sel aastal 6.-11. septembrini Tartus ning programmi on kokku pannud festivali loomenõukogu liikmed Hedi-Liis Toome, Liisi Aibel, Oliver Issak, Annika Üprus ja Tiit Palu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: