Tartus algas Draama festival

Foto: ERR

Tartus algas teisipäeval, 6. septembril Eesti Teatri poolt korraldatav Draama festival, mis on sellel aastal võtnud lisaks ühiskonnas aktuaalsetele teemadele fookusesse ka naisloojad.

Festivali korraldaja Hedi-Liis Toome sõnul on selle aasta festivalil poliitilised ja maailma lõppu või usku puudutavad lood ning samuti tuuakse publikuni Ukraina sündmusi kajastavaid lavastusi.

""Sinel" on suurepärane näide visuaalteatrist Eestis," nentis festivali kuraator. "Seda saab näha laupäeval Kammivabrikus, kuhu ehitame täiesti eraldi saalid." Lavastus räägib loo vihkamisest ja viha õhutamisest.

"Oleme proovinud sellel aastal tuua Tartusse rohkem naisloojaid, kui neid tavaliselt Eesti teatris näha on," jätkas Toome. "Kevadel oli suur diskussioon selle üle, et milline on ikkagi naiste roll Eesti teatris, millised on nende võimalused ja kas nad saavad juhtivatele kohtadele," lisas ta. "Ja kevadel öeldi, et eelmine aasta oli teatris kindlasti naiste aasta - miks siis mitte kutsuda neid Draama festivalile."

Draama festivali põhiprogrammile lisaks saab festivalikülastaja osa võtta metaprogrammist, mille seekordse teema võib kokku võtta sõnaga "kohtumine" - kohtuvad nii kunstnikud ja kriitikud kui ka teatrikülastajad ja möödujad.

Draama festival kestab 6.-11. septembrini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: