Kultuuriportaal soovitab: Federico Fellini "Magus elu" Jupiteris

Itaalia lavastaja Federico Fellini legendaarne "Magus elu" ("La Dolce Vita") on üks neist filmidest, mis läheb iga vaatamisega paremaks. Noh, juba esimesel korral mõistad, et see on üks parimaid filme läbi aegade, aga järgmine kord on veel võimsam.

Kõmureporter Marcello tööülesandeks on klatšilehtede täitmine prominentide eraelu puudutavate "paljastustega". Klassikafilmis leidub paralleele Vana-Rooma dekadentliku eluoluga: jubedad orgiad, laste religioosne kuritarvitamine, ameerika filmidiiva Sylvia justnagu mõne paganliku jumalanna kummardamine jms. Ei kunst ega kultuur, ei seks ega ka religioon suuda elule mõtet anda. Väikekodanlaste elu tühjust on tõstetud esile puhtuse ja süütuse kujundite abil ning ometigi on see kirju seltskond tohutult vitaalne.

Federico Fellini poeetilis-tragikoomiline nägemus Rooma kõrgseltskonna elust. Film võitis 1960. aastal Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja ohtralt teisi auhindu. Peaosades Marcello Mastroianni ja Anita Ekberg.

"Magus elu" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: