Marten Esko: üritame "T2-ga" luua ruumiolukorda, mis oleks nii lavastuslik kui ka näituslik

Kanuti Gildi SAAL-is esietendub kolmapäeva õhtul installatiivne lavastus "T2", kus visuaalkunstnikud Mihkel Ilus ja Marten Esko viivad vaataja mitmiktähenduste maailma, kus publiku meeli mõjutavad valgus- ja heliinstallatsioonid, mis koos näitlejate esitatud tekstidega seovad omavahel erinevaid kunstiobjekte.

"T2" kestab kolm nädalat ning avaneb iga nädal uue pealkirja all, pakkudes saalis toimuvale uut konteksti ja mõtteainet. Ilus ja Esko tegid esimese ühise ajas muutuva projekti kuus aastat tagasi Kunstihoone galeriis, kus samuti püüdsid uude vormi sulatada eri kunstivorme.

"Me üritame korraks luua ruumiolukorda, mis oleks nii lavastuslik kui ka näituslik. Oleme mõlemad visuaalkunsti taustaga ehk ennekõike tegeleme näitustega, aga samas on meil võimalus kasutada päris pikalt Kanuti Gildi SAAL-i ruumi ja siia sisse rajada näituse laadselt toimiv, aga väga teatraalne ja läbilavastatud ruumiolukord," selgitas "Aktuaalsele kaamerale" üks autoritest, Marten Esko.

Teine autor Mihkel Ilus märkis, et enim ootaks ta uudishimuga publikut. "Kes kulgeb vabalt, otsib selles audiovisuaalses jadas võimalusi, kuidas olla teosele ligemal või selle sees või otsida, kus täpselt tekst või pilt kõige selgemini mõjule pääseb."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: