Tartu mänguasjamuuseumi ruumid võtab taas üle Legomaania

Legomaania Teatri Kodus.
Legomaania Teatri Kodus. Autor/allikas: EstLUG

Sel nädalavahetusel, 8. ja 9. oktoobril jõuab Tartu Mänguasjamuuseumisse taas kord Legomaania, mis võtab üle Teatri Kodu mõlemad korrused ja kogu muuseumi põhimaja mängutoa.

Ühe korraldaja, Mangus Põllmaa sõnutsi kerkib taas teatrisaali imeline legolinn töötavate karussellide, sõitvate rongide ja linnameluga. Selle aasta näituse peateema on LEGO Castle, eraldi pannakse üles näitus minifiguuridest ja Teatri Kodu teisele korrusele ehitatakse legodest pallirada.

"Näitame omaloomingu paremikku: suuri legoautosid ja LEGO Technicu sarja kuuluvaid esemeid ning ehitame üles retrolinna," lisas Põllmaa.

Teatri Kodu fuajees toimub nädalavahetusel kasutatud legoklotside ja minifiguuride müük, meisterdamistöötubadest on võimalik osa võtta muuseumi põhimajas asuvas mängutoas.

Üritust korraldab täiskasvanud legoharrastajate klubi EstLUG koostöös Tartu mänguasjamuuseumiga ning seekordne väljapanek on järjekorras viies.

Laupäeval saab Teatri Kodus (Lutsu 2) asuvat klotsimaailma vaadata kella kell 11–18, pühapäeval kell 11–15. Üritusele pääseb eripiletiga, millega on võimalik piletiostu päeval külastada ka Tartu mänguasjamuuseumi põhimajas asuvat püsinäitust ning meisterdamisala muuseumi mängutoas. Muuseumi põhimaja on mõlemal päeval avatud kell 11–18.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: