Galerii. Budapestis avati Juhan Kuusi fotonäitus

Koostöös Mai Manó fotomajaga avas Juhan Kuusi Dokfoto Keskus Budapestis Ungari Fotokuu raames Eesti päritolu fotograafi Juhan Kuusi mahuka ülevaatenäituse.

Tegu on esimese korraga, mil fotograafi töid Ungaris näidatakse. Ungari Fotograafide Assotsiatsiooni korraldatav Ungari Fotokuu on sealse fotograafia üks suurmaid fotoüritusi.

Näituse avamisel kõnelenud Ungari Fotokuu direktor Peter Baki sõnas, et kuigi Kuusi tunti kui fotograafi, kes jäädvustas mõjusalt Lõuna-Aafrika konflikte ja jõhkrat vägivalda, kujutab väga oluline osa tema loomingust tavaliste inimeste rõõme ja muresid.

Mai Mano fotomaja kuraator Endre Cerna lisas, et Kuusi võimsad ja raevukad pildid meenutavad ohjeldamatut, kuid sügavalt humaanset isiksust, kelle kriitiline vaade Lõuna-Aafrika ajaloole ja ühiskonnale on üks olulisemaid.

Avatud näitus põhineb 2016 aastal koostöös Eesti Kunstimuuseumiga valminud ja Adamson-Ericu Muuseumis esitletud näitusel. Fotomuuseumi jõudis kokku 145 tööd. Samuti on näitusel võimalik näha Juhan Kuusist tehtud lühifilmi.

Näitus jääb Budapestis avatuks kuni 15. jaanuarini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: