Urmas Nimetu ja Amanda Orav avaldavad graafilise romaani "Maa varjatud pool"

Urmas Nimetu ja Amanda Orav
Urmas Nimetu ja Amanda Orav "Maa varjatud pool"

Detsembris ilmub Urmas Nimetu ja Amanda Orava graafiline romaan "Maa varjatud pool", mille tegevus toimub Maal pärast kliimakatastroofi.

Graafilises romaanis asuvad kaks seiklejat Marcus ja Valter välja uurima, mis selle katastroofi põhjustas. Meestel on üsna selge ettekujutus sellest, mida nad loodavad tõestada. See ettekujutus muutub aina selgemaks ja jäigemaks, sedamööda, kuidas faktid aina rohkem vastu räägivad ja suhted meeste vahel teravamaks muutuvad.

Koomiksi joonistas Amanda Orav, kes õppis Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Romaani esimesest variandist sai tema lõputöö.

"Kõige suurem õppetund selle töö juures oli mitte hoida asju pühana," ütles Orav. Protsessi käigus muutis ta rohkem kui 90 protsenti algsetest piltidest. Näiteks sai pärast kooli lõpetamist täiesti ringi tehtud raamatu sissejuhatus, kus esimese versiooni järgi toimus peategelaste kohtumine kusagil nurgataguses. Kõigi muudatuste üle on Amanda õnnelik. "Kui oled midagi paberile märkinud, pead olema valmis seda ära kustutama," sõnas ta.

Graafilise romaani aluseks on Urmas Nimetu filmistsenaarium, mida arendas Exitfilmi meeskond produtsent Peeter Urblaga. Filmiidee hinnati Baltimaade parimaks konkursil Baltic Pitching Forum (2017, Vilnius).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: