Galerii: Kadri Mälgu ärasaatmine Niguliste kirikus

Pühapäeval toimus Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessori ja ehtekunstniku Kadri Mälgu ärasaatmine Niguliste kirikus.

Kunstnik Kadri Mälk suri 1. jaanuaril 64-aastasena. Mälk õppis aastatel 1977–1981 Tartu kunstikoolis ja seejärel Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1986. aastal. Ta alustas vabakutselise kunstnikuna, kuid asus Eesti Kunstiakadeemiasse õpetama juba 1989. aastal. Esialgu töötas ta oma mentori, professor Leili Kuldkepi käe all. Ehte- ja sepakunsti professoriks valiti Kadri Mälk 1996. aastal. Oma kogemusi jagas ta üliõpilaste, sealjuures doktorantidega nii kodus kui ka välismaal. 

Kadri Mälk on pälvinud Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi, Portugali Vabariigi Teenete ordeni ohvitseriristi, Baieri Liidumaa riigipreemia ning teda on korduvalt Eesti Vabariigi kultuuripreemia ja Kristjan Raua preemiaga tunnustatud. Tema rohketest rahvusvahelistest preemiatest võib mainida Euroopa kaasaegse ehtekunsti triennaali grand prix'd Belgiast, Ted Noteni kuldpreemiat Amsterdamist ja Ars Ornata südamepreemiat Kölnist.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: