Oskar Kallase stipendiumi pälvis Annes Hermann

Annes Hermann
Annes Hermann Autor/allikas: Erakogu

Eesti Rahva Muuseum andis oma 114. sünnipäeval üle Oskar Kallase stipendiumi, mille tänavu pälvis Kõrgema Kunstikooli Pallas mööbliosakonna restaureerimise suuna õppejõud Annes Hermann. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Annes Hermann asus ERMis puidurestauraatorina tööle 1975. aastal. 1980. aastatel võttis ta kunstnikuna osa mitmest Eesti ja soome-ugri ekspeditsioonist. Konservaatorina on ta aidanud päästa meie kultuuri jaoks olulisi mööbliesemeid ja museaale. 

Kallase stipendium on tunnustus pikaajalise silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud Eesti Rahva Muuseumil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana. Oskar Kallas oli Eesti rahvaluuleteadlane ja diplomaat ning juhtis Eesti Rahva Muuseumi asutamist.

Stipendiumi antakse välja alates 2015. aastast, varem on selle pälvinud Aet Maatee (2015), Mart Laar (2016), Marju Kõivupuu (2017), Silvia Allimann (2018), Tiit Hennoste (2019), Mall Hiiemäe (2020), Art Leete (2021) ja Kristi Salve (2022).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: