Esimese noorte puhkpilliorkestri dirigendi preemia laureaat on Ilmar Tõnisson

Ilmar Tõnisson
Ilmar Tõnisson Autor/allikas: Eesti Puhkpillimuusika Ühing

Noorte laulupeol, 2. juulil antakse esimest korda välja noorte puhkpilliorkestri dirigendi preemia, mille laureaat on dirigent ja muusikaelu edendaja Ilmar Tõnisson.

Auhinna väljaandmisega tähistatakse trompetisti, dirigendi ja pedagoogi Helmut Orusaare (1923–1977) sajandat sünniaastapäeva.

"Eesti Puhkpillimuusika Ühing annab preemia üle ühekordselt, järgmine kord märgitakse preemiaga ilmselt kellegi teise sünniaastapäeva," selgitas ühingu vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa.

Kokku esitati ühingule kaheksa nominenti, kelle seast nimetas komisjon laureaadiks Ilmar Tõnissoni. "Valituks osutus Tõnisson oma pikaaegsete teenete, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri kokkukutsumise, väga pika pedagoogi karjääri ning orkestri juhi ja organisaatori töö eest," selgitas Rüütelmaa.

Pärnumaal sündinud Ilmar Tõnisson on dirigent, muusikaõpetaja, muusika- ja hariduselu korraldaja ning klarnetist. Tõnisson asutas 1972. aastal Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, mida ta juhatas peadirigendina 21 aastat.

Lisaks on ta üks Pärnu Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonna asutajaid ja eestvedajaid ning Pärnu muusikafestivali rajaja. Instrumendiõpetajana on Tõnisson erinevates muusikakoolides õpetanud flööti, klarnetit, saksofoni, plokkflööti ja orkestri dirigeerimist.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: