"Kurvilise tee legendid" linastub mitmel rahvusvahelisel filmifestivalil

"Kurvilise tee legendid" Autor/allikas: Kaader filmist

Dokfilm "Kurvilise tee legendid" on valitud kahele filmifestivalile: International Sport Film Festival ehk rahvusvaheline spordifilmide festival Itaalias ja St Andrews Film Festival Šotimaal.

"Minu põhiline eesmärk oli jäädvustada ajaloo jaoks üks Eesti autospordi olulisemaid kümnendeid. Teisalt lootsin tempoka filmiga kinno meelitada ka noori ja aidata neil võidusõidu näite läbi mõista meie lähiajalugu. Mõlemad eesmärgid said täidetud. Tagasiside põhjal on noortele film meeldinud, meil õnnestus vist maalida väga värvikas pilt Eesti tipp-rallisõitjate elust sportlastena Nõukogude Liidu absurdses süsteemis," ütles Sterotek Filmi produtsent Eero Nõgene.

Boonusena produtsendi jaoks on film huvi tekitanud ka rahvusvahelistes ralliringkondades. Maailma juhtiva autospordiportaali DirtFish ajakirjanik David Evans kirjutas, et film on põnev sisevaade ellujäämiskunstist ja olelusvõitlusest nõukogude ajal. "Mind alati huvitas, kuidas toimis ralli raudse eesriide taga ja see film annab ühest möödunud perioodist väga hea pildi. Tegemist on hiilgava ajalootunniga."

Filmi tootis Sterotek Film, produtsent Eero Nõgene, režissöör Tarvo Mölder, stsenarist Kaidi Klein.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: