X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kultuuriportaal soovitab: Kaljo Kiisa mängufilm "Hullumeelsus" Jupiteris

Kaader filmist
Kaader filmist "Hullumeelsus"

Kui õudusfilmid tekitavad teis allergiat, siis tegelikult sobib siia Halloweeni- ja hingedeaega valatult ka Kaljo Kiisa 1968. aastal valminud klaustrofoobne psühhotriller "Hullumeelsus", mis hiilib salaja naha alla ja hakkab seal ootamatult kummitama.

Läheneb Teise maailmasõja lõpp ja kõrvalises mõisahoones paikneva vaimuhaigla patsiente ootab likvideerimine. Gestaaponi jõudnud anonüümne info hullude sekka varjunud spioonist aga põhjustab viivituse.

Ohvitser Windisch (Jüri Järvet) peab simulandi avastama. Peaarsti (Voldemar Panso) nõusolekul esineb ta arstina ja leiab mitu kahtlusalust, kuid nende ülekuulamine jookseb ummikusse. Dokumentideta Inimene nr 1 (Vaclovas Blēdis), intelligentne Toimetaja (Valeri Nosik), võitlusvalmis Willy (Bronius Babkauskas) ja kaunis Sophie (Mare Garšnek) näivad küll üsna normaalsed, kuid ainult esmapilgul. Ka patsiendiks kehastudes ei jõua Windisch saladusele lähemale, vaid satub lausa eluohtlikusse olukorda.

Kuid ohvitser ei tagane, temas küpseb veendumus, et kui ta ilmub SS-mundris, paljastab spioon end ilmtingimata. Sündmuste kulgu jälgiva peaarsti vaikimine ja üha sagedamini läidetav sigaret vihjavad, et ta ootab midagi, mis paratamatult peab sündima.

Režissöör Kaljo Kiisk, kunstnik Halja Klaar, stsenarist Viktors Lorencs, helilooja Lembit Veevo, osades Jüri Järvet, Vaclovas Bledis, Valeri Nosik, Bronius Babkauskas, Voldemar Panso, Mare Garšnek, Viktor Pljut jt.

"Hullumeelsus" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: