Inglise Rahvusballeti muusikaliseks juhiks sai Maria Seletskaja

Maria Seletskaja
Maria Seletskaja Autor/allikas: ERR

Inglise rahvusballeti uueks muusikaliseks juhiks kuulutati Eesti dirigent ja endine balletitantsija Maria Seletskaja, kes hakkab koostöös loomingulise juhi Aaron S. Watkiniga koordineerima rahvusballeti loomingulist tegevust ja vastutama muusikalise taseme eest.

"Muusikalise juhi ametikoht Inglise Rahvusballetis märgib minu karjääris uue huvitava peatüki algust, mille üle ma olen väga elevil. Ma ootan huviga rahvusballeti loomingulise juhi Aaron S. Watkiniga koos töötamist ja oma muusikaarmastuse jagamist imeliste Inglise Rahvusballeti Filharmoonia muusikute, tantsijate ja muidugi ka publikuga," kommenteeris Seletskaja.

Seletskaja juhatab rahvusballeti filharmooniat "Pähklipureja" etendustes jaanuaris ja "Luikede järves" juunis. Täiskohaga asub Seletskaja muusikalise juhi ametisse 2024/2025 hooaja alguses.

Maria Seletskaja lõpetas Tallinna Balletikooli 2002. aastal ja jätkas oma õpinguid Peterburi Vaganova Balletiakadeemias. 2003.–2006. aastal õppis ta koreograafia õppekaval Tallinna Ülikoolis. Seletskaja on tantsinud solistina Eesti Rahvusballeti, Berliini Riikliku Balleti, Zürichi Balleti ja Flandria kuningliku balletitrupi koosseisudes. Lisaks on ta teinud külalisena kaasa paljudes balletiteatrites üle maailma.

Oma tantsijakarjääri ajal keskendus Seletskaja ka klaveri- ning viiuliõppele. Ta õppis muusikateooriat, harmooniat ja orkestratsiooni Berklee muusikakolledžis Bostonis ja õppis dirigeerimist James Tuggle'i käe all. 2022. aastal omandas ta Arvo Volmeri käe all orkestrijuhatamises magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: