Plaadiarvustus: Connan Mockasin ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1386162000000 | amCalendar}}
Connan Mockasin
Connan Mockasin "Caramel" Autor/allikas: promo

Connan Mockasin
Caramel (Because)

Pehme ja soe

Imelik väike Uus-Meremaa mehike see Connan Hosford. Kui tema eelmine album “Forever Dolphin Love” on 36 minutit pikk, sest see tundus Connanile paras pikkus oma albumi jaoks, siis «Caramel» sai teoks seepärast, et Connan tahtis järgmise albumi nimeks panna Caramel. Ülejäänu haakugu juba ise ja haakubki, kleepubki. Ja mis saakski olla karamelsem kui «Caramel»? 
Üks kahest: Mitmeid kordi kuulamisel hakkab see karamellilisus lausa narkootiliselt mõjuma või tekib vastik tunne, nagu oleks meesse kinni jäänud. Põhjuseks ilmselt Connani iseäralik musitseerimisstiil, mis sel albumil on ülerõhutatult meeleline. Seal leidub mitte eriti kuhugi viivat või teisipidi jällegi tantristlikku eksperimenteerimist, seda hääle madalakstegemise masina kasutust, mis Indrek Vaheojal on, kajaefekte ja lindistusi inimtegevusest.

Oma 70ndatelikkuse ja ülevõlli-melanhoolsusega meenutab ta Ariel Pinki. Kuigi nende kasvulavad on suht-koht erinevad: üht inspireeris pigem The Cure, teist Jimi Hendrix.

Näiteks viis lugu albumlt, kõik nimega "Body", järjekorranumber taga, tunduvad esialgu mõttetu plaaditäitena. Nad on unelevad jämmimised, millest kõige lopsakamalt eristub viimane. Kuulda on, et observeeritav «keha» kuulub jaapanlannale või jaapanlannadele. (Sellele järgneb “I wanna roll with you”, milles esinev sõna ”roll” toob vähemalt mulle boonusena meelde imemaitsvad kevadrullid mõnes aasia restoranis.) Lindistatud on naisolevuste naeru ja hõikeid ning kui kiigata Connani facebooki lehele ja Twitterisse, leiab see ka elava pildimaterjali näol kinnitust. Ja Tokio hotellitoas trallitades ongi terve album valminud. Tore on ka nutunuuksete kajamapanek ja sobitamine loo «Why Are You Crying?» rütmiga.

Kui raamatu «Breave New World» keskkond oleks päriselt, siis oleks tundlusmuusikaks just nimelt Connan Mockasini “Caramel”. Tunned romantikaküllase kaminaesise karusnahast vaiba iga viimast kui karva.

7/10

Vaata videot: "I'm The Man, That Will Find You":

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: