Hardi Volmer tähistab kontserdiga oma isa küüni sünnipäeva

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hardi Volmer Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Sel laupäeval peetakse Naissaarel selle ühe peamise kontserdipaiga, Omari küüni 119. sünnipäeva. Peol esineb ansambel Singer Vinger, mille laulja Hardi Volmeri isalt küün saadi.

Nargenfestivali üks peamisi kontserdipaiku – Omari küün Naissaarel – on kerkinud 2005. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel läbi aegade kuulsaima naissaarlase, teleskoopide uue optilise süsteemi leiutaja Bernhard Schmidti (1879–1935) talukohta Lõunakülas.

Tänavu 119-aastaseks saav küün ise on toodud Pärnumaalt Kastnast (kuhu see jõudis Riiast) ja kuulus enne omaaegsele Pärnu Muuseumi direktorile Omar Volmerile, kelle auks kannab see Omari küüni nime. "Kümme aastat tagasi sai siis käed löödud, et Tõnu Kaljuste demonteerib selle küüni ja teisaldab Naissaarele," meenutas Hardi Volmer Klassikaraadio saates "Delta". "Sest talle hakkas see meeldima. See on tegelikult saja-aastane puit, puitehitis, ja akustilises mõttes on midagi paremat seal raske välja mõelda. Ta lasi sellele Naissaarel ehitada praktiliselt kolm korda kõrgema maakivist sokli ning selletõttu see ait oma uues formaadis on tegelikult tükk maad kõrgem. Ma kujutan ette, et ta on üks Eesti parema akustikaga kontsertruume igal juhul."

Oma isa küüni väärikal sünnipäeval peab Hardi Volmer legendaarse ansambliga Singer Vinger küüni kõrvale aasta tagasi rajatud Hellerella aias maha vägeva muusikapeo.

Laev Monica väljub Lennusadamast kontserdi päeval kell 16.00, kontsert algab kell 19.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: