Indrek Grigor: kevadnäitus asetab iga üksiku töö tähelepanu keskele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1433316820000 | amCalendar}}
Ado Lill ERR
Ado Lill ERR

2. juunil avati Tallinna Kunstihoones, Tallinna Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis Eesti Kunstnike Liidu 15. aastanäitus, mis toimub neljandat korda "Kevadnäituse" nime all.

Kevadnäitus toob tänavu vaataja ette 125 autori teosed – esindatud on nii tunnustatud klassikud (Enn Põldroos, Tiit Pääsuke, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Mari Roosvalt, Maret Olvet, Jüri Kask, Ado Lill, Ilmar Kruusamäe) kui noored tegijad (Britta Benno, Maria Sidljarevitsh, Gudrun Heamägi, Robin Nõgisto, Maria Generalova, Liisa Jugapuu, Danel Kahar). Pea 190 kunstniku näitusele esitatud tööde hulgast tegi valiku žürii koosseisus Tamara Luuk, Indrek Grigor, Kaarel Eelma, Vano Allsalu ja Elin Kard.

"Traditsiooniline kevadnäitus on sillaks suure hulga kunstitegijate ja laiema kunsti- ning kultuurihuvilise publiku, aga samuti väga erinevas vanuses loojate vahel. Ma arvan, et üle põlvkondade ulatuvad küsimused ja teoste-autorite vastastikused kõnetused on üks selle näituse põnevamatest tasanditest," toob esile žürii liige ja EKLi president Vano Allsalu.

Hea tava järgi esitatakse viimase aasta jooksul loodut ja tavapäraselt on aastanäitus kunstnike liidu liikmete kõrval avatud ka liitu mitte kuuluvatele loojatele. Salongi-tüüpi kevadnäitus esitab mitmekülgse väljavõtte Eestis tehtavast kunstist.

Žürii liige Indrek Grigor usub, et kevadnäituse formaadil kui sellisel on potentsiaali just seetõttu, et see ei ole rangelt kureeritud. "Kevadnäitus asetab oma mitmekesise olemusega iga üksiku teose tähelepanu keskpunkti," lausus Grigor.

Kevadnäitus jääb avatuks Tallinna Kunstihoones 5. juulini, Kunstihoone galeriis 28. juunini ja Tallinna Linnagaleriis 21. juunini 2015.

Näituse kujundas Kaarel Eelma.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: