Rahvusraamatukogu tutvustab Eesti pagulaskunstnike teoseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahvusraamatukogu tutvustab uuel näitusel Eesti pagulaskunstnike teoseid, mida varem üheskoos eksponeeritud ei ole.

Eesti Rahvusraamatukogu varudes leidub peale raamatute ka hulgaliselt kunsti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

25 pagulaskunstniku 166 tööst tehtud valiku põhjal sündis äsja raamatukogu peanäitusesaalis avatud Eesti pagulaskunsti näitus.

"Pärinevad meie majast, mis on 20 aasta jooksul siin kogunenud. Need on pärandatud, kingitud meile. Nüüd tuligi mõte need teosed kõik kokku tuua. Muidu on nad eksponeeritud meil 8. korrusel kabinettides, et üle maja laiali. Nüüd siis esmakordselt kokku toodud kõik," rääkis Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja Ave Tölp.

Näitusel on esindatud mitme pagulaspõlvkonna kunstnike nagu näiteks Eerik Haameri, Epp Ojamaa ja Kalev Mark Kostabi teosed.

"Nende autorite seas on Eesti kunsti suurnimesid, kuid on ka selliseid väikenimesid, mida Eesti kunstiajalugu eriti ei tunne, kuid kes Eesti pagulaskultuuris omavad siiski tähtsust," ütles kunstiteadlane Jüri Hain.

Näituse kuraator Jüri Hain on Eesti pagulaskunsti uurinud üle 20 aasta. Tema sõnul on see töö oluline just pagulaste endi jaoks.

"See töö ei ole mitte ainult suunatud meile sissepoole, vaid see on suunatud, nagu ka käesolev näitus, väljapoole, et Eesti pagulaste järeltulijad näeksid, et nende Eesti pagulaskunst on siin hinnatud," ütles Hain.

Näitus jääb Rahvusraamatukogus avatuks juuni lõpuni.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: