Avatakse Valeri Vinogradovi näitus, mis polegi maalinäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Kunstihoone.
Tallinna Kunstihoone. Autor/allikas: PM/Scanpix

Valeri Vinogradovi näitus "Peegeldused" torgib ajalugu ja tänapäeva, tähendusi ja tõlgendusi, kuulsust, mis ei pruugi kesta isegi viitteist, minimaalse konteksti loomiseks vajalikku minutit.

"Peegeldused" ei ole maalinäitus nagu võiks eeldada Valeri Vinogradovi puhul. "See on omalaadne kontseptualiseeritud mäng kunsti ümber käivaga, mõtteparalleelid ja ajarännakud. Vaatluse all on reeglina igavam, pigem ajastust kui kunstist lähtuv mõtteaines, mis sihilikult ei arvestada põnevaima - eranditega," seisab näituse tutvustuses. Nii vaatlebki Vinogradov ideoloogiaid, tendentse, edu ja jalgujäämist aina kiiremini muutuvate kontekstide taustal.

Siiski hoiatatakse, et Vinogradovi luboki-kontseptualismi satiiri on kohati raske mõista, osalt keele tõttu, milles kunstnik mõtleb, osalt vene ainese tõttu, mida eestlased tunnevad halvasti. Enamasti paotub tekst professionaalse tõlgi abiga, milleks on kujutis või see, mis temast järele on jäänud.

Pildi ja teksti vahekorda Valeri Vinogradovi loomingus vaeb sõnameister Eduard Toman laupäeval, 29. augusti Kultuuriööl Linnagaleriis. Kohal on ka kunstnik.

Näitus avatakse Tallinna Linnagaleriis 27. augustil ning jääb avatuks 20. septembrini.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: