Eesti filmipäevad Iisraelis avati "Mandariinidega" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti filmipäevad Iisraelis
Eesti filmipäevad Iisraelis Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Filmi Instituudi ja Iisraeli Filmikeskuse koostöös toimuvad alates 12. oktoobrist kaks nädalat kestvad Eesti filmipäevad Iisraelis. Eesti filmide programmi näidatakse kolmes Iisraeli linnas - Tel Avivis, Jeruusalemmas ja Haifas.

12. oktoobri õhtul avati üritus Tel Avivis Eesti-Gruusia koostööfilmiga "Mandariinid", mis oli 2015. aasta üks Oscari nominentidest võõrkeelse mängufilmi kategoorias. Filmipäevad avasid Eesti suursaadik Iisraelis Malle Talvet ja Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp.

Tel Avivi Cinemateque'i saali oli tulnud filmi vaatama 250 inimest. Filmi lõppedes tekkis elav arutelu ja publik esitas palju küsimusi. Filmi tegijatele avaldati suurt tunnustust ja ühe arvamuse kohaselt olla tegemist maailma parima filmiga. "Esimene Iisraeli linastus läks väga hästi. Saal oli rahvast täis ja filmi oodati suure huviga. Tel Avivi Cinemateque'i puhul on tegemist filmiteadliku publikuga, seda enam oli hea tunne, et publik ei pidanud pettuma – vaatajad ei hoidnud filmi lõppedes kiiduavaldustega tagasi," ütles Edith Sepp.

Kahe nädala jooksul jõuab Iisraeli kinoekraanidele viis Eesti filmi: “Mandariinid”, "Elavad pildid", "Risttuules", "Kertu" ja "Seenelkäik".

Filmipäevade korraldamise peamine eesmärk on tutvustada Eesti kultuuri ja filmitoodangut laiemale publikule. Eesti filmipäevad Iisraelis toimuvad teist korda, eelmine üritus oli 2010. aastal. Eesti filmipäevi Iisraelis toetavad Kultuuriministeerium ja Välisministeerium.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: