Tõnu Karjatse: ERRis võiks olla oma filmisaade ({{commentsTotal}})

Tõnu Karjatse
Tõnu Karjatse Autor/allikas: Ülo Josing

Eesti Filmiajakirjanike Ühing pärjas aasta filmiajakirjaniku tiitliga Tõnu Karjatset "sihikindla ja viljaka töö eest nii raadios kui ka digi- ja trükimeedias". ERRi kultuuritoimetaja Tõnu Karjatse ütles ERRi kultuuriportaalile, et on aja märk, kui hinnatakse kriitiiku tööd, kelle kirjutised ilmuvad elektroonilises meedias.

"Eestis on filmiajakirjanike ühingu aasta auhind filmikriitikule suurim tunnustus, sest teistsugust statuuti ei ole keegi kriitikutele loonud," lausus Tõnu Karjatse. "Eriti kõrge on see tunnustus minu jaoks seetõttu, et selle on määranud kolleegid, kellest paljud on minu meelest minust palju paremad kirjutajad."

"Järgmine klass oleks juba Varietys kirjutada," muheles laureaat.

Neljapäeviti Klassikaraadio "Deltas" filmikommentaare lugev Tõnu Karjatse tänas Klassikaraadiot, kes on talle selle võimaluse andnud ja ERRi kultuuriportaali, kus tema kommentaarid tekstiliselt ilmuvad.

"Eks ta ole aja märk, et tunnustatakse ka elektroonilises meedias ilmuvat filmikriitikat," nentis Karjatse. "Digitaalne meedia areneb üha ja jõuab nutiseadmete kaudu tänapäeval rohkemate inimesteni, kui paberväljaannetes ilmuvad materjalid."

"Samuti on reageerimine filmile elektroonilises meedias oluliselt kiirem," sõnas Karjatse. "Loomulikult seab see kirjutajale ja toimetajale ka omad nõuded: ka elektrooniline meedia ei tohi vaatamata kiirusele olla lohakas."

Karjatse tõdes ka, et ühele filmile tähendab see palju, kui temast räägitakse laia auditooriumi ees. "See kajastub otseselt vaatajanumbrites," ütles Karjatse.

Samas tõdes Tõnu Karjatse, et analüüsivat filmikajastust võiks olla rohkem ka ERRis. "ERRis võiks olla ka oma filmisaade, ükskõik kas siis kultuuriportaalis, raadios või televisioonis," lootis laureaat.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: