Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järgmisel nädalavahetusel toimub kolmas parmupillifestival

Parmupill
Parmupill Autor/allikas: Meisterjaan

Järgmisel laupäeval ootab pärimusmuusika keskus kõiki algajaid ja edasijõudnud huvilisi Tallinna, et veeta hariv ja elamusterohke päev koos Eesti parimate parmupillimängijatega. Parmupillifestival toimub klubis Sinilind.

Festivali raames toimuvad õpitoad, ühine koosmäng, luuakse parmupilliorkester ja toimub suur parmupillikontsert. Kontserdil saab näha ja kuulda parmupillimängu nii sooloesituses kui ka ansamblimängus. Kontserdile järgneb jämm ja tants ning päeva lõpetab Meisterjaani kontsert.

"Üks festivali õpitubade juhendajatest ja esinejatest on Austriast pärit Albin Paulus, kes õpetab, kuidas korraga erinevate parmupillidega mängida ja milline on parmupillitraditsioon Austrias," rääkis festivali korraldaja Kairi Leivo.

Parmupillifestivali õpitoad Sinilinnus on osalejatele tasuta ja neid viivad läbi Juhan Suits, Merike Paberits, Ulvi Võsa, Meisterjaan ja Albin Paulus. Festivali kontserte on oodatud kuulama ka need, kes päeval õpitubadesse ei jõua.

Osalemise soovi korral on vajalik õpitubadesse eelregistreerimine, et korraldajad teaksid, kui palju parmupille kaasa varuda. Seda saab teha pärimusmuusika keskuse kodulehel. Kui pill on olemas, siis soovitavad korraldajad selle kindlasti kaasa võtta, samas on võimalik neid ka kohapeal laenutada ja osta. Osalemiseks ei ole vajalik eelnev pillimänguoskus.
"Parmupillimänguga saavad kõik hakkama," julgustas Merike Paberits, festivali õpitubade juhendaja.

Festivali ajakava:
11.00 Õpitoad algajatele ja edasijôudnutele (tasuta)
15.30 - 18.00 Õpitoad algajatele ja edasijõudnutele (tasuta)
19.00 Suur parmupillikontsert, jämm ja tants parmupillide järgi (tasuta)
22.00 Meisterjaani kontsert (piletid 3 eurot kohapeal)

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: