Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raivo Trass: uus teater ei ütle mulle midagi, sest see on selline lapsemäng

Foto: Ülo Josing/ERR

Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Raivo Trass, kes tähistas enda 70. sünnipäeva ning selleks puhuks rääkis mõne sõna sellest, millise tundega ta vaatab kunagi tehtud rolle ja mida ta arvab praegusest Eesti teatrimaastikust.

"Enam ei lähe joostes tööle ja olen rohkem hoidma hakanud - kõik, kui me noored oleme, siis on tuhat tegemist ja tahame kõike kiiresti ära teha," ütles Raivo Trass "Hommik Anuga" saates, et praeguseks on ta aru saanud, et teine inimene tuleb lõpuni kuulata. "Ei ole ühtki kehva aega olnud või vähemalt mina ei oska nii vaadata," selgitas ta ja lisas, et ta ei oska välja tuua, millist aega ta tagasi sooviks. Raivo Trass tõdes, et tsitaate ja nalju filmist "Viimne reliikvia" ta ei ole enda elus kunagi uuesti kasutanud ja tal on isegi piinlik, kui inimesed bussis tulevad juurde ja üritavad neid kuidagi vääralt tsiteerida. "Meil olid selle filmi jaoks Tallinnas Hipodroomil ratsutamistreeningud ja ma ei olnud küll kunagi ratsutanud, aga ma õppisin selle kiiresti ära."

"Kui ma olen praegu vaadanud nooremate lavastusi Telliskivi Loomelinnakus, siis ma ütleks, et tehke-tehke - te püüate midagi uut enda jaoks leida, seda on vajalik teha, aga minule ei ütle see midagi, sest see on selline lapsemäng," kirjeldas Raivo Trass uusi teatritegijaid. "Ma tunnistas, et käin vähem teatris. Kui ma töötan kusagil teatris, siis ma vaatan muidugi kõik tükid ära, aga eriti ei kipu vaatama," ütles Trass ja lisas, et ta on saanud paar korda pettumuse osaliseks, kui ta läheb ühte tuntud teatrisse mingit etendust vaatama ja laval toimuv on täielik nonsense. "See on täiesti risti vastupidine ja algmaterjali kahjustav, aga see ehmatab ära, sest miks ma pean sellist asja vaatama."

Raivo Trass tõi välja, et kunst on julm ja selle teevad julmaks need inimesed, kes kunstis on. "Käib meeletu võitlus, kes teisest parem on ning selle paremuse taga on võimuiha olla teisest parem." Samuti rääkis ta sellest, kuidas ta Pärnu teatrist koondati. "Ma sain pärast teada, kuidas seda tehti ja mis teid kasutati - ma olen neid inimesi kohanud, kes seda tegid, aga ma ei ole nende peale kuri ega heida neile midagi ette, sest ma mõtlen ainult niipidi, et seda tehti mulle, kuna ka mina olen niiviisi käitunud."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: